سیاسی

مرتب سازی بر اساس :
 • طرح صیانت؛ از نصیحت مرحوم نظامی گنجوی تا تله انفجاری برای نظام 16 اسفند 1400
  طرح صیانت؛ از نصیحت مرحوم نظامی گنجوی تا تله انفجاری برای نظام

  من که فکر می کنم، این طرح، تله ای است برای هل دادن نظام به سمت آشوب، حال در کجا پخت و پز شده و کدام دشمنان دانا در کنار دوستان نادان پیگیرش هستند، موضوعی است که نهادهای اطلاعاتی باید بدان ورود کنند؛ کسی چه می داند شاید هنوز "شکدم" هایی باشند که ماموریت شان، زدن جرقه بر بنزین نارضایتی های انباشه شده است.

 • متن کامل رأی قوه قضائیه: ابطال نامه ای که "زاکانی" به استناد آن شهردار تهران شد (+لینک رأی دیوان)/ سرنوشت زاکانی چه می شود: استعفا، برکناری یا ...؟! 4 اسفند 1400
  متن کامل رأی قوه قضائیه: ابطال نامه ای که "زاکانی" به استناد آن شهردار تهران شد (+لینک رأی دیوان)/ سرنوشت زاکانی چه می شود: استعفا، برکناری یا ...؟!

  از نهادهای نظارتی انتظار می رود درباره فرایند صدور نامه سازمان اداری و استخدامی که توسط یک مدیر میانی امضا و مستمسک شهرداری زاکانی شده، تحقیق و نتیجه به اطلاع مردم رسانده شود؛ چرا که مشخص نیست آیا این فرد می توانسته چنین نامه ای بنویسید؟ با کدام استناد قانونی این متن را نوشت و امضا کرد و سایر مسوولانی که آن را پذیرفتند، آیا می توانستند به استناد نامه یک مدیر میانی، نص صریح قانون را کنار بگذارند؟!

 • قتل مونا به نام ناموس، کاسبی مهرشاد به اسم دین/ امامان جمعه به این دو فقره می‌پردازند؟ 19 بهمن 1400
  قتل مونا به نام ناموس، کاسبی مهرشاد به اسم دین/ امامان جمعه به این دو فقره می‌پردازند؟

  تأکید بر پرهیز دختران از دوچرخه سواری، توجیه افزایش قیمت برنج و سیب زمینی، توصیف عملیات احیای برجام با عنوان «توافق خوب» و مواردی از این دست در هفته های دیگر هم قابل تکرارند اما ماجرای مهرشاد و مونا نیاز به بررسی جوانب گوناگون دارند. اتفاقا هر دو موضوع (ریاکاری پسر بچه و استفاده یا سوء استفاده از عناوین و احساسات مذهبی برای کسب درآمد) و قتل ناموسی و نحوۀ برخورد با آن با حوزۀ مطالعات و نظرات فقهی و سیاسی و اجتماعی که هر هفته به آنها می پردازند مناسبت دارند.

 1 2 3 4 5  ...