حقوقی

مرتب سازی بر اساس :
 • بر اساس چه قوانینی حقوق و مزایای کارمندان توقیف می شود؟ 27 اسفند 1396
   بر اساس چه قوانینی حقوق و مزایای کارمندان توقیف می شود؟

  واژه توقیف در لغت به معنای بازداشت کردن، از حرکت بازداشتن و در جایی نگاه‌داشتن است. واژه‌های حقوق و مزایا هم به ترتیب، جمع واژه‌های حق و مزیت است و عبارت «حقوق و مزایا»، در اصطلاح به مجموع پولی گفته می‌شود که به اشخاصی که برای دیگران، کار می‌کنند، پرداخت می‌شود. کارمند هم در لغت به معنی شخصی است که در اداره یا بنگاهی به‌کار مشغول است؛ این واژه در اصطلاح حقوقی هم، به همین معنا به کار می‌رود.

 • آشنایی با چگونگی شکایت از آرایی که غیابی صادر شده اند! 26 اسفند 1396
   آشنایی با چگونگی شکایت از آرایی که غیابی صادر شده اند!

  واخواهی حاصل مصدر واخواندن است که در لغت به معنای عمل اعتراض است و واخواست نیز از آن مشتق شده؛ اما اصطلاح واخواهی در قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی، تنها به شکایتی گفته می‌شود که محکوم علیه غائب نسبت به حکم غیابی مطرح می‌کنند؛ بنابراین اصطلاح اعتراض در حقوق، مفهومی اعم و فراتر از واخواهی دارد.

 • چند نکته درباره جرایم اینترنتی و جرایم رایانه ای 24 اسفند 1396
   چند نکته درباره جرایم اینترنتی و جرایم رایانه ای

  از زمان ابداع اینترنت تا زمانی که استفاده از اینترنت شکل عمومی پیدا کرد، تصور از پیش تعیین شده‌ای درباره این امکان ارتباطاتی و اتفاقاتی که در آن می‌افتد، وجود نداشته است. بسیاری از اتفاقات بعد از وقوع توسط کارشناسان تبیین و در نهایت حسب مورد برابر قانون وضع شده با مواردی خاص برخورد قانونی شده است. تاریخچه مشخصی از پیدایش جرم اینترنتی و رایانه ای زمان وجود ندارد، این جرایم را باید زاییده و نتیجه تکنولوژی ارتباطی و اطلاعاتی دانست.

 1 2 3 4 5  ...